Nå har endelig fotbruddet fått sin tid med avlastning og alternativ trening. Det har blitt mye sykkel og basis styrke på overkropp med terapimaster og diverse nye øvelser. Et av resultatene kan du se på videoen ovenfor.
Kondisjon og styrke har jeg prøvd å bevare så godt jeg har kunnet, så nå gjelder det å starte pent med boksing, men vente litt til før jeg begynner å sparke med foten igjen. Jeg tror og håper at jeg endelig har blitt så voksen at jeg klarer å unngå å bryte opp skaden igjen på første kickboksingtrening. Det ville smakt for bittert etter en 8 ukers periode med alternativ trening, hvorav 4 uker med halting og krykker. Sakte, men sikkert kommer jeg tilbake for fullt! Jeg gleder meg til å komme meg inn i ringen igjen!!
Årets første landslagssamling var på Toppidrettsenteret i helga som var, og bestod av det nye landslaget for 2012. Her var det flere av de gode gamle og noen nye. Det var en del møter og planlegging for kommende sesong, samt noen nye inputs på treningslære, mental trening og andre viktige aspekter med toppidrett.
Leave a Reply